Πρόσκληση Ευρωπαϊκού Προγράμματος Erasmus+ για μαθητές Μηχανολογίας

Το 1ο ΕΠΑΛ Τρικάλων πρόκειται να υλοποιήσει τον Φεβρουάριο 2024 το εγκεκριμένο πρόγραμμα Erasmus+ «Μαθησιακή Κινητικότητα Εκπαιδευομένων και Προσωπικού», με κωδικό 2022-1-EL01-KA121-VET-000056474, στο Παλέρμο της Ιταλίας, για μαθητές και καθηγητές της ειδικότητας των Τεχνικών Οχημάτων.

Η επιλογή των μαθητών θα γίνει από την παιδαγωγική ομάδα του προγράμματος και τον Σύλλογο Διδασκόντων του σχολείου, σύμφωνα με τα κριτήρια που ισχύουν για την υλοποίηση ευρωπαϊκών προγραμμάτων.

Οι αιτήσεις ενδιαφέροντος για τους ενήλικους μαθητές θα γίνουν από τους ίδιους, ενώ για τους ανήλικους από τους κηδεμόνες τους στη Γραμματεία του σχολείου έως την Παρασκευή, 1/12/2023.

Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με το πρόγραμμα, οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να επικοινωνήσουν με τη Διεύθυνση του 1ου ΕΠΑΛ Τρικάλων και τους υπεύθυνους καθηγητές του τομέα Μηχανολογίας.

Translate »