Αναλυτικό πρόγραμμα συναντήσεων Σχολής Γονέων της Δ/νσης Β’/θμιας Εκπαίδευσης Τρικάλων

Αναλυτικό Πρόγραμμα

Οι υπόλοιπες συναντήσεις της Σχολής Γονέων θα πραγματοποιούνται μια φορά τον μήνα, ημέρα Πέμπτη  στην αίθουσα εκδηλώσεων «Κέντρο Έρευνας Μουσείο Τσιτσάνη»,  Καρδίτσης 1 (κτίριο παλαιών φυλακών Τρικάλων). Αναλυτικότερα το πρόγραμμα όλων των συναντήσεων είναι:

ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ / ΩΡΑ / ΧΩΡΟΣ ΕΙΣΗΓΗΤΗΣ/ΤΡΙΑ ΤΙΤΛΟΣ ΕΙΣΗΓΗΣΗΣ
14/12/2023

18:30 μ.μ.

Καρδίτσης 1 (κτίριο παλαιών φυλακών Τρικάλων)

Γεώργιος Παπαπροδρόμου, Αντιστράτηγος ε.α. – Πτυχιούχος Νομικής ΑΠΘ – Δικαστικός Γραφολόγος Ειδικός σε θέματα Αντιμετώπισης Κυβερνοεγκλήματος – Μέλος P.A.D.A. Οι γονείς και ο ρόλος τους στη διαχείριση του ψηφιακού περιβάλλοντος των παιδιών τους.
25/01/2024

18:30 μ.μ.

Καρδίτσης 1 (κτίριο παλαιών φυλακών Τρικάλων)

Ιωάννης Κουτεντάκης, Ομότιμος Καθηγητής Εργοφυσιολογίας της Σ.Ε.Φ.Α.Α. του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας Επηρεάζει ο τρόπος ζωής της οικογένειας την απόδοση των μαθητών στο σχολείο;
15/02/2024

19:00 μ.μ

Δρ Βασίλειος Κωτούλας Σύμβουλος Εκπαίδευσης ΠΕ70 ΔΠΕ Τρικάλων
Δρ Δήμητρα Παπανδρέου Σύμβουλος Ειδικής Αγωγής και Ενταξιακής Εκπαίδευσης ΔΠΕ-ΔΔΕ Τρικάλων-Καρδίτσας
Υποστηρίζοντας το παιδί μου στο να ξεπεράσει δυσκολίες στο χειρισμό του γραπτού λόγου.
14/03/2024

Κωνσταντίνα Νταϊλιάνη, Κοινωνική Λειτουργός
Κέντρο πρόληψης & Κοινωνικής παρέμβασης Περιφερειακής Ενότητας Τρικάλων
Εφηβεία – Εξαρτήσεις: Γονεϊκότητα και Ευάλωτα Παιδιά
18/04/2024

Ελένη Γιοβανοπούλου, Νοσηλεύτρια Τμήματος Ερυθρού ΣταυρούΕρυθρός Σταυρός

Περιφερειακό Τμήμα Τρικάλων

Βιωματικό εργαστήρι Βασικών Αρχών Πρώτων Βοηθειών στη σχολή Γονέων
16/05/2024

Καρδίτσης 1 (κτίριο παλαιών φυλακών Τρικάλων)

Αλεξάνδρα Μπεκιάρη Αναπληρώτρια Καθηγήτρια Παιδαγωγικής στο Τμήμα Επιστήμης Φυσικής Αγωγής και Αθλητισμού του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας Επιθετικότητα στο σχολείο: Μπορεί η «σπίθα» να σβήσει πριν γίνει «πυρκαγιά»;

Για πληροφορίες και εγγραφές για τη Σχολή Γονέων της Διεύθυνσης Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Τρικάλων μπορείτε να απευθύνεστε στην κα Νάνσυ Οικονόμου, 2431046406, nanoikono@gmail.com και στην ειδική φόρμα:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScYZGEmO7qRmciaGAWy_QhSDWrP_0MfQw3fOkEbEHcbUQctdw/viewform που έχει αναρτηθεί και στην ιστοσελίδα της ΔΔΕ Τρικάλων.

Translate »