Πρόσκληση Ευρωπαϊκού Προγράμματος Erasmus+ για μαθητές Πληροφορικής

Το 1ο ΕΠΑΛ Τρικάλων πρόκειται να υλοποιήσει τον Δεκέμβριο 2022 το εγκεκριμένο πρόγραμμα Erasmus+, «Μαθησιακή Κινητικότητα Εκπαιδευομένων και προσωπικού» με κωδικό 2021-1-EL01-KA121-VET-000007536, στην Βαλένθια (Ισπανία) για τους μαθητές και καθηγητές του τομέα Πληροφορικής.

Η επιλογή των μαθητών θα αποφασιστεί από την παιδαγωγική ομάδα του προγράμματος και τον Σύλλογο Διδασκόντων του 1ου ΕΠΑΛ Τρικάλων και θα γίνει σύμφωνα με τα κριτήρια του σχολείου που ισχύουν για την υλοποίηση των Ευρωπαϊκών προγραμμάτων.

Οι αιτήσεις ενδιαφέροντος για τους ενήλικους μαθητές θα γίνουν από τους ίδιους, ενώ για τους ανήλικους από τους κηδεμόνες τους στη γραμματεία του σχολείου.

Οι αιτήσεις ενδιαφέροντες δίνονται από την γραμματεία του σχολείου και μπορούν να κατατεθούν έως την Τετάρτη 12-10-2022.

Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με το πρόγραμμα αυτό μπορείτε να επικοινωνήσετε με την Διεύθυνση του 1ου ΕΠΑΛ Τρικάλων και με τους υπεύθυνους καθηγητές του τομέα Πληροφορικής.

Translate »